تعمیر کولر گازی تی سی ال

تعمیر کولر گازی تی سی ال همواره از دغدغه های افراد می باشد. این دستگاه از سیستم های سرمایشی و گرمایشی محبوب و پر طرفدار در بین افراد می بوده و در زندگی آن ها نقش پر رنگی را ایفا می کند و در صورت خرابی و بروز مشکل باعث اختلال در عملکرد سرمایشی شده و آرامش افراد از بین می رود.

نمایندگی تعمیر کولر گازی تی سی ال در تهران

سپردن تعمیرات کولر گازی تی سی ال به دست افراد غیر حرفه ای ممکن است موجب آسیب وارد شدن به دیگر قسمت های کولر گازی و در نتیجه افزایش هزینه های تعمیر شود. بنابراین بهتر است تعمیرات به دست افراد حرفه ای سپرده تا علاوه بر بهبود در عملکرد کولر در هزینه های شما نیز صرفه جویی شود. چنانچه جهت تعمیر کولر گازی خود به افراد حرفه ای نیاز داشتید کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا متخصصین ما در نزدیک ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

side by side repairmanل2

کارشناسان متخصص

تمامی تکنسین های فعال در مرکز ایرانیان سرویس، با گذراندن دوره های عملی منظم و آشنایی با محصولات جدید همراه آماده ارائه خدمات به نحو احسنت به مشتریان محترم می باشند.

rocket icon blue 2

خدمات فوری

ارائه کلیه خدمات در سریع ترین زمان ممکن به همشهریان محترم تهرانی در کلیه مناطق 22گانه شهر تهران به دلیل داشتن شعب و متخصصان کاربلد در این مناطق و آمادگی جهت اعزام به محل.

money icon blueد2

تعرفه های منصفانه

با توجه به بهره مندی از کارشناسان کاربلد و متخصص در زمینه تعمیرات انواع پکیج و کولر گازی، کلیه خدمات در جهت سرویس و یا تعمیر قطعات می باشد، نه تعویض آنها.

توجه داشته باشید برای دسترسی سریع و راحتر مشتریان عزیز به خیلی از صفحات ما میتوانند بر روی هر کدام از گزینهای زیر کلک کرده تا صفحه سایت برند مورد نظر خود را باز نماید.

برندهای پکیج های دیواری که ایرانیان سرویس خدمات آن را ارائه می دهد:

 تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور

 تعمیر و سرویس پکیج بوتان

 تعمیر و سرویس پکیج گلدیران

 تعمیر و سرویس پکیج ایساتیس

 تعمیر و سرویس پکیج فرولی

 تعمیر و سرویس پکیج آریستون

 تعمیر و سرویس پکیج تاچی

 تعمیر و سرویس پکیج مرکوری

 تعمیر و سرویس پکیج بوش

 تعمیر و سرویس پکیج لورچ

 تعمیر و سرویس پکیج ایمرگاس

 تعمیر و سرویس پکیج بیتا

 تعمیر و سرویس پکیج والترو

 تعمیر و سرویس پکیج لامبرت

 تعمیر و سرویس پکیج باکسی

 تعمیر و سرویس پکیج نوتا

 تعمیر و سرویس پکیج ناوین

 تعمیر و سرویس پکیج دمراد

 تعمیر و سرویس پکیج اخگر

 

برندهای کولر گازی که ایرانیان سرویس خدمات آن را ارائه می دهد:

تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی

 

تعمیر و سرویس کولر گازی تراست

 

تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ

 

تعمیر و سرویس کولر گازی جنرال

 

تعمیر و سرویس کولر گازی میتسوپیشی

 

تعمیر و سرویس کولر گازی تی سی ال

 

تعمیر و سرویس کولر گازی توشیبا

 

تعمیر و سرویس کولر گازی هایر

 

تعمیر و سرویس کولر گازی مک کوی

 

تعمیر و سرویس کولر گازی اکسون

 

تعمیر و سرویس کولر گازی تک وود

 

تعمیر و سرویس کولر گازی هایسنس

 

تعمیر و سرویس کولر گازی پاناسونیک

 

تعمیر و سرویس کولر گازی گری

 

تعمیر و سرویس کولر گازی لارس

 

تعمیر و سرویس کولر گازی ایران رادیاتور

 

تعمیر و سرویس کولر گازی بوتان

 

تعمیر و سرویس کولر گازی لینکس

 

تعمیر و سرویس کولر گازی جی ام

 

تعمیر و سرویس کولر گازی هیتاچی

 

تعمیر و سرویس کولر گازی کریر

 

تعمیر و سرویس کولر گازی وستل

 

تعمیر و سرویس کولر گازی ترنشک

 

تعمیر و سرویس کولر گازی وست پوینت

 

تعمیر و سرویس کولر گازی مدیا

 

تعمیر و سرویس کولر گازی کن وود

 

تعمیر و سرویس کولر گازی کین الکتریک

 

تعمیر و سرویس کولر گازی گالانز

 

تعمیر و سرویس کولر گازی بوش

 

تعمیر و سرویس کولر گازی تاچی ایر

 

تعمیر و سرویس کولر گازی زیمنس

 

تعمیر و سرویس کولر گازی آرچلیک

 

 

 

معرفی قطعات کولر گازی تی سی ال

کولر گازی تی سی ال دارای اجزای بسیاری است که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

کمپرسور
کمپرسور از مهم ترین اجزای کولر گازی می باشد. این قطعه مانند قلب کار کرده و وظیفه اکسیژن رسانی به دیگر قسمت های کولر گازی را بر عهده دارد. کمپرسور گاز را فشرده کرده و باعث کاهش دما شده و در نتیجه سبب خنک شدن هوای اطراف می شود. در صورت بروز مشکل در این قطعه می توند کولر شما خاموش شود و در صورتی که آن را روشن کرده و بلافاصله پس از آن خاموش شد و یا صدایی به گوش شما رسید این احتمال وجود درد مکپرسور شما جام کرده باشد و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

رله استارت
کمپرسورهای کولر گازی جهت شروع به کار احتیاج به یک راه انداز و یا هان رله دارند. رله استارت باعث بهتر کار کردن کمپرسور می شود. در صورتی که این قطعه دچار خرابی شود کمپرسور همچنان کار کرده و خاموش نمی شود و نیاز است این قطعه را با نمونه مشابه خود تویض نمود.

کندانسور کولر گازی
کندانسور یک قطعه کمکی برای کمپرسور بوده و هوای گرم داخل را به بیرون هدایت می کند. این قطعه از جنس مس یا فولاد بوده و قادر به تحمل ضربات شدید و فشارهای بالا می باشد.

برد الکترونیکی
برد الکترونیکی کولر گازی حکم مغز دستگاه را داشته و کنترل قسمت های دستگاه بر عهده این قطعه می باشد. از وظایف برد الکترونیکی می توان به روشن و خاموش کردن موتور، فن بیرونی، فن داخلی، کمپرسور و … اشاره کرد.

اواپراتور
این قطعه مجموعه ای از صفحات آلومینیومی مشبک لوله های مسی است که در داخل دستگاه واقع شده و محل دفع هوای گرم و خنک سازی هوا می باشد.

گاز مبرد
گاز مبرد با گرفتن هوای گرم اطراف در قسمت اوپراتور دستگاه از حالت مایع به گاز تبدیل شده و در قسمت کندانسور با پس دادن گرما دوباره تبدیل به حالت مایع می شود.

فیوز حرارتی
فیوز حرارتی مثل فیوزهای معمولی جهت قطع جریان مدار کاربرد دارند با این فرق که فیوزهای معمولی در صورتی مدار را قطع می کنند که جریان اضافه وارد مدار شود ولی فیوزهای حرارتی در صورت تجاوز گرما از یک دمای مشخص مدار را قطع می کند.

سنسور کولر گازی
این سنسور نقش مهمی را در کولرهای گازی بر عهده دارد. برد به وسیله سنسور از مقدار دمای لوله ها و یا هوای اطراف باخبر شده و بر اساس آن فرمان صادر می کند.

خازن کولر گازی
خازن دو صفحه موازی فلزی است که در بین آن ها لایه ای از عایق و یا هوا وجود دارد. این قطعه خازن های انرژی الکتریکی را حفظ کرده و همراه با مقاومت ها، در مدارات تایمینگ کاربرد دارد.

مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی ایرانیان سرویس

ارائه دهنده کلیه خدمات تعمیر و سرویس انواع کولر گازی تی سی ال در تهران

 

جهت درخواست نیرو و اعزام فوری با ما تماس بگیرید

خرابی در قطعات کولر گازی تی سی ال

پریدن فیوز هنگام روشن شدن کولر گازی
فن ها در حال کار کردن بوده ولی به صورت ناگهانی فیوز می پرد. در این صورت ممکن است مشکل از سیم پیچی ها و یا قفل شدن کمپرسور باشد و باید به وسیله یک تعمیر کار حرفه ای مشکل برطرف شود.


روشن و خاموش شدن خودکار کولر گازی
در برخی مواقع کولر گازی شما به صورت خودکار بدون آن که بر روی تایمی تنظیم کرده باشید، روشن و خاموش می شود. دلیل این مشکل می تواند اتصال در سیم پیچی ها باشد که برای رفع آن ابتدا باید سیم پیچی ها را بررسی کرده و سیمی که دچار اتصالی شده را بیابید و آن را تعویض نمایید.


برفک زدن روی کولر گازی
در صورت مشاهده برفک بر روی لوله های کندانسور و یا دستگاه، می تواند مشکل کثیف بودن فیلترها و یا کاهش مقدار شارژ گاز دستگاه باشد و برای رفع آن باید ابتدا فیلترها را از آلودگی ها پاک کرده و در صورتی که مشکل همچنان پا برجا بود، مشکل جدی تر بوده و باید از یک متخصص کمک بگیرید.


صدای غیر معمول کولر گازی
در صورتی که کولر شما دچار صداهای غیر معمول شد و یا لرزش داشت، می تواند مشکل از یوتیت خارجی، یونیت داخلی و یا کندانسور باشد که برای رفع این مشکل، لازم است پنل و یا کندانسور را تعمیر و یا تعویض نمایید.


روشن نشدن کولر گازی
در صورتی که کولر گازی شما روشن نمی شود یکی از مشکلات آن می تواند خرابی ترموستات و یا درست کالیبره نشدن آن باشد. برای تشخیص و رفع این مشکل بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.


باد گرم زدن کولر گازی
اگر کولر گازی شما باد گرم می زند می تواند علت های زیادی داشته که در این قسمت به شرح مهم ترین آن ها می پردازیم.
✔ پنل داخلی نیاز به سرویس شدن دارد.
✔ فیلتر داخلی پنل کولر مسدود شده است.
✔ موتور فن و یا فن کولر گازی سوخته است.
✔ مقدار گاز کولر گازی کم شده است.
✔ کمپرسور کولر گازی خراب می باشد.
✔ ترموستات کولر گازی خراب شده است.
✔ مسیر لوله های کولر دچار شکستگی شده و یا مسدود می باشد.
✔ ریموت کولر گازی باید به طور صحیح تنظیم شود.
✔ و یا برد الکترونیکی آن خراب شده است.
✔ در مواقعی که با این مشکل مواجه شدید به شما پیشنهاد می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید.


نشتی آب داخلی کولر گازی
در صورتی که کولر گازی شما از داخل شروع به ریزش آب کرد، می تواند مشکل مسدود شدن لوله های آب ورودی باشد که برای رفع آن باید مشکل را برطرف کرده و راه آب را باز نمایید. در صورتی که مشکل برطرف نشد امکان دارد لوله ها پوسیده شده و نیاز به تعویض دارد.


نشتی آب بیرونی کولر گازی
در صورتی که نشت آب از قسمت بیرونی کولر گازی رخ دهد ممکن است فیلترها کثیف شده و باید آن را از دستگاه جدا کرده و به طور دقیق آن را تمیز نمایید.


نشتی آب هنگام خاموش بودن کولر گازی
اگر فیلتر کولر شما کثیف شده باشد و یا خنک کننده دستگاه شما در حال اتمام باشد این امکان وجود دارد که کولر شما در هنگام کار کردن یخ بزند و پس از خاموش کردن دستگاه یخ ها ذوب شده و آب چکه می کند. در صورتی که با تمیز کردن فیلتر این مشکل حل نشد بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.


خاموش نشدن کولر گازی
در صورتی که کولر گازی شما خاموش نمی شود ممکن است سنسور از جای خود خارج شده باشد و باید آن را در جای مشخص خود قرار دهید. اگر سنسور در جای خود قرار داشت، ممکن است مشکل از کنترل های الکترونیکی و یا ترموستات کولر شما باشد و با توجه به حساسیت این قطعات باید تعمیر آن را به یک متخصص بسپارید.


کار نکردن فن داخلی کولر گازی
چنانچه فن داخلی کولر شما از کار افتاده باشد ممکن است چیزی در فن شما گیر کرده و باید آن را برطرف نمایید. در صورتی که با تمیزی فن و فیلتر مشکل برطرف نشد، مسیر خنک کننده و کویل اوپراتور دچار یخ زدگی شده باشد وباید صبر کنید تا یخ ها کاملا آب شده و سپس فن را چک کنید و در صورتی که مشکل همچنان پا برجا بود می تواند موتور دستگاه و یا تسمه های داخلی آن دچار مشکل شده باشد و باید به یک متخصص ارجاع داده شود.


کار نکردن فن خارجی کولر گازی
در صورتی که فن خارجی کولر شما نمی چرخد، ابتدا فیوز و جعبه برق را بررسی کرده و در صورتی که مشکلی نداشت، فن را به وسیله یک تکه چوب تکان داده تا فن شما شروع به کار کند. در صورتی که همچنان مشکل حل نشد، کولر را خاموش کرده و با یک تعمیر کار تماس بگیرید زیرا در صورت کار کردن کولر ممکن است کمپرسور کولر شما بسوزد.


کار کرد دستگاه بیرونی در هنگام خاموش شدن کولر گازی
در صورتی که شما کولر گازی خود را خاموش کرده اید ولی سیستم بیرونی همچنان در حال کار کردن است این امکان وجود دارد که رله فرمان کمپرسور دچار اتصالی شده باشد و لازم است اتصالی را برطرف کرده و در صورت عدم امکان آن را تعویض نمایید.


کار نکردن دور تند کولر گازی
اگر کولر گازی شما روی دور کند کار می کند ولی روی دور تند قادر به کار کردن نمی باشد، می تواند کلید دور تند کولر دچار مشکل شده باشد و باید تعویض شود و یا رابط بین دور تند و کلید آن دچار اتصالی شده باشد.


اتاق شما به هوای دلخواه رسیده ولی خاموش نمی شود
در صورتی که هوای اتاق از خنکای دلخواه شما فرا تر رفته است ممکن است ترموستور از جای خود خارج شده و لازم است آن را بر سر جای خود قرار دهید در غیر این صورت خراب شده و باید آن را تعویض کنید. از دیگر دلایل این مشکل، می تواند عدم تنظیم صحیح تایمر کولر شما باشد و نیاز است آن را مطابق با دفترچه راهنما تنظیم نمایید.


خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
در صورتی که کولر گازی شما به طور ناگهانی خاموش شود ممکن است ترموستات کولر دچار مشکل شده باشد و برای رفع آن باید ترموستات را تعویض نمایید. از علت های دیگر خاموش شدن ناگهانی کولر گازی، خرابی برد می باشد. در صورتی که برد شما دچار مشکل شده باشد بهتر است تعمیر و یا تعویض آن را به یک متخصص بسپارید.


سرد نبودن باد کولر گازی
خنک نبودن باد کولر گازی می تواند دلایل متعددی داشته باشد که از جمله رایج ترین آن ها، تنظیم نبودن کولر می باشد و نیاز است آن را به وسیله ریموت کولر تنطیم نمایید.از دیگر دلایل سرد نبودن باد کولر گازی، کثیفی پنل داخل کولر می باشد و نیاز است تا آن را به صورت کامل تمیز نمایید. به طور خلاصه کولر گازی از آن دسته لوازمی است که باید مرتب سرویس شود تا از بروز مشکل جلوگیری کرده و باعث بهبود عملکرد آن شود.


مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی ایرانیان سرویس

ارائه دهنده کلیه خدمات تعمیر و سرویس انواع کولر گازی تی سی ال در تهران

 

جهت درخواست نیرو و اعزام فوری با ما تماس بگیرید

نصب کولر گازی تی سی ال

جهت نصب کولر گازی تی سی ال ابتدا لازم است محل نصب را مشخص کند. این محل باید دارای فضای مناسب باشد.  بهتر است مراحل نصب به دست افراد حرفه ای صورت گرفته تا در آینده خطر آفرین نباشد. چنانچه جهت نصب کولر گازی خود به افراد حرفه ای نیاز دارید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نموده تا متخصصین ما مراحل نصب را به بهترین شکل انجام داده و ایمنی شما را تضمین کنند.

سرویس کولر گازی تی سی ال

گاهی ممکن است شل شدن یک پیچ باعث رساندن آسیب های جدی به کولر گازی شما شوند و سرویس دستگاه از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری کرده و باعث کاهش هزینه های شما می شوند. بنابراین بهتر است کولر گازی حداقل سالی یک مرتبه سرویس شوند تا باعث بهبود در عملکرد و افزایش عمر دستگاه شما شوند. چنانچه شما نیز جهت سرویس کولر گازی خود به دنبال یک سرویسکار قابل اعتماد هستید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 تعمیرکار کولر گازی تی سی ال

کولرها نیاز دارند هر شش ماه یک بار سرویس کامل شوند تا در صورتی که تکنسین متوجه نقص و یا مشکلی در دستگاه شدسریع آن را بر طرف سازد با این روش ایراد جدی تر متوجه دستگاه نخواهد شد، تعمیر کاران مرکز سرویس ایرانیان دارای مدارک فنی از آموزش فنی و حرفه ای هستند، در صورتی که کولر گازی شما دچار مشکل شد تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن ایراد را شناسایی و بر طرف می سازند.

 

ارور یا کدهای خطای کولر گازی تی سی ال

کد خطا E0 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E0 در کولر گازی تی سی ال: خطای ارتباطی در داخل یا در فضای بیرونی کولر گازی وجود دارد و صفحه نمایش هشدار دهنده چشمک می زند.

کد خطا EC کولر گازی تی سی ال

علت ارور EC در کولر گازی تی سی ال: خطای ارتباطی در فضای بیرونی کولر گازی و صفحه نمایش هشدار دهنده چشمک می زند.

کد خطا E1 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E1 در کولر گازی تی سی ال: سنسور دمای اتاق(IRT)  کولر گازی تی سی ال دچار مشکل شده است و هشدار دهنده 1/8 ثانیه فلش می زند.

کد خطا E2 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E2 در کولر گازی تی سی ال: سنسور دمای لوله (سیم پیچ) داخلی(IPT) در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 2/8 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای E1 و E2 کولر گازی تی سی ال: 

 1. ارتباط بین سنسور دمای داخلی CN6  و اسلات را بررسی کنید. اگر ارتباط شل بود، آن را دوباره وارد کنید.
 2. مقاومت در دو انتهای سنسور دمای داخلی را اندازه گیری کنید: (25 درجه سلسیوس / 5 کیلو اهم).
 3. اگر به مقاومت آسیب رسیده بود، مدار باز یا اتصال کوتاه شده باشد، سنسور دما را تعویض کنید.
 4. اگر تست بالا طبیعی باشد، برد کنترل داخلی را تعویض کنید.

کد خطا E3 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E3 در کولر گازی تی سی ال: سنسور دمای لوله (سیم پیچ) بیرونی(OPT) در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 3/8 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای E3 در کولر گازی تی سی ال: به رفع ارور E8 مراجعه کنید.

کد خطا E4 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E4 در کولر گازی تی سی ال: سیستم عملکرد غیرعادی از خود نشان می دهد و هشدار دهنده 4/8 ثانیه فلش می زند.

سیستم غیر طبیعی: اجازه دهید که کمپرسور به مدت 5 دقیقه کار کند. اگر دمای سیلندر داخلی نتواند 2 درجه سلسیوس پایین تر از زمانی باشد که کمپرسور شروع به کار کرده بود (2 درجه سلسیوس بالاتر برای حالت گرمایش)، آن می تواند داوری شود که سیستم غیر طبیعی است.

رفع و تعمیر کد خطای  E4 در کولر گازی تی سی ال:

 1. دریچه های فشار بالا و فشار پایین را بررسی کنید. اگر باز نبودند، دوباره آنها را باز کنید تا اطمینان حاصل کنید که گردش هوای سیستم ملایم و روان است.
 2. سیستم خنک کننده را بررسی کنید (در حالت خنک کنندگی شروع و اجرا کنید. هنگامی که کمپرسور شروع کند، دمای خروجی را برای تغییرات آن بررسی کنید اگر بعد از 5 دقیقه تغییرات معلوم و واضح نبود)
 3. سیستم در حالت کمبود مبرد است. با فشار سنج تست را انجام دهید، نقطه نشت را بررسی کنید و مبرد را شارژ کنید.
 4. سنسور دمای کویل تبخیر کننده ( دما 25 درجه سلسیوس/ 5 کیلو اهم) را بررسی کنید. برای مقاومت دیگر، لطفاً به دیتاشیت دما – مقاومت مراجعه کنید. اگر مقاومت مدار باز یا اتصال کوتاه شده باشد، سنسور دما را جایگزین کنید.
 5. اگر بررسی های بالا نرمال و طبیعی باشد، خرابی کولر گازی تی سی ال می تواند به دلایل زیر رخ دهد:
 • جریان ممکن است برای سیستم داخلی نامساعد باشد. جامپر JP4 از برد کنترل داخلی را اتصال کوتاه کنید تا تابع حفاظتی را پوشش دهید (V1 -PCB اصلی داخلی).
 • جریان ممکن است برای سیستم داخلی نامساعد باشد. سوئیچ JP4 از برد منبع تغذیه بیرونی را در موقعیت “1” قرار می دهد تا تابع حفاظتی را پوشش دهید (V4 – منبع منبع قدرت).
 • اگر با استفاده از روش های فوق نتوانستید مشکل را حل کرد، PCB اصلی داخلی را جایگزین کنید.

کد خطا E5 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E5 در کولر گازی تی سی ال: پیکربندی مدل کولر گازی تی سی ال اشتباه است و هشدار دهنده 5/8 ثانیه فلش می زند.

کد خطا E6 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E6 در کولر گازی تی سی ال: موتور فن داخلی دچار خطا شده است و هشدار دهنده 6/8 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای E6 کولر گازی تی سی ال:

 1. تیغه فن جریان داخلی جریان را بررسی کنید. اگر فن به درستی کار نکرد، موقعیت فن را تنظیم کنید تا آن بتواند به درستی و به نرمی کار کند.
 2. بررسی کنید آیا موتور (CN3، CN4) قرار گرفته روی PCB اصلی داخلی تماس خوبی با اسلات دارد یا نه؟ اگر شل بود، دوباره آن را وارد کنید.
 3. مقدار خازن راه اندازی را بررسی کنید. اگر ظرفیت خازن نادرست بود، آن خازن را با یک خازن جدید جایگزین کنید.
 4. بررسی های فوق طبیعی هستند. PCB اصلی داخلی را جایگزین کنید.

کد خطا E7 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E7 در کولر گازی تی سی ال: سنسور دما کولر گازی تی سی ال در فضای باز دچار خطا شده است و هشدار دهنده 7/8 ثانیه فلش می زند.

کد خطا E8 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E8 در کولر گازی تی سی ال: سنسور دمای اگزوز کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 1 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای E3،E7 و E8 در کولر گازی تی سی ال:

 1. بررسی کنید آیا سنسور دما بر روی منبع تغذیه بیرونی تماس خوبی با اسلات دارد یا نه؟ (CN1، CN2) . اگر تماس شل باشد، آن را دوباره وارد کنید.
 2. مقاومت در دو انتهای سنسور دمای بیرونی را اندازه گیری کنید. مقاومت ترمینال سنسور CN1  را اندازه گیری کنید. برای مقاومت دیگر، لطفا به دیتاشیت مقاومت – حرارت مراجعه کنید. مقاومت ترمینال سنسور CN2  را اندازه گیری کنید. برای مقاومت دیگر، لطفاً به دیتاشیت مقاومت سنسور و حرارت خروجی مراجعه کنید.
 3. اگر مقاومت آسیب دیده باشد، مدار باز یا اتصال کوتاه شده باشد، سنسور دما را تعویض کنید
 4. اگر تست بالا نرمال باشد، برد منبع قدرت بیرونی را بررسی کنید.

کد خطا E9 کولر گازی تی سی ال

علت ارور E9 در کولر گازی تی سی ال: ماژول قدرت هوشمند درایو دچار خطا شده است و هشدار دهنده 9/8 ثانیه فلش می زند.

کد خطا EF کولر گازی تی سی ال

علت ارور EF در کولر گازی تی سی ال: موتور فن بیرونی (موتور DC) در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 10/8 ثانیه فلش می زند.

کد خطا EA کولر گازی تی سی ال

علت ارور EA در کولر گازی تی سی ال: سنسور جریان در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 11/8 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای  EA در کولر گازی تی سی ال:

 1. نشت مبرد را بررسی کنید. نقطه نشتی را پیدا کنید و مبرد را شارژ کنید.
 2. واحد مبدل ولتاژ V1: ولتاژ 5 پین را به 2 پین در اصلاح ضریب توان تست کنید.
  اگر ولتاژ بیش از 0.4 ولت باشد، ماژول برق هوشمند را تعویض کنید.
  اگر ولتاژ بیش از 0.4 ولت باشد، اصلاح کننده ضریب توان را تعویض کنید.
 3. واحد مبدل V2، V3، V4، V5، VP1، VP2 را بررسی کنید.

کد خطا EE کولر گازی تی سی ال

علت ارور EE در کولر گازی تی سی ال: حافظه دائمیEEPROM  در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 12/8 ثانیه فلش می زند.

کد خطا EC کولر گازی تی سی ال

علت کد خطا EC در کولر گازی تی سی ال: ارتباط بیرونی بین برد منبع تغذیه و ماژول برق هوشمند دچار خطا و خرابی شده است.

رفع و تعمیر کد خطای EC در کولر گازی تی سی ال:

 1. تماس سیم ارتباطی (CN5) بین برد منبع تغذیه و ماژول برق هوشمند را بررسی کنید. اگر تماس شل بود، دوباره آن را وارد کنید.
 2. پس از اینکه اسپلیت تی سی ال کامل برق دار شد، نشانگرها را بر روی منبع تغذیه بیرونی و ماژول برق هوشمند بررسی کنید.
 3. هشدار دهنده بر روی برد منبع تغذیه به طور طبیعی چشمک می زند (برای 1 ثانیه روشن و برای 1 ثانیه تاریک)، اما هشدار دهنده روی ماژول برق هوشمند به طور نرمال کار نمی کند.
 4. ماژول برق هوشمند را جایگزین کنید. اگر خطا همچنان حل نشده باقی ماند، دوباره برد منبع برق را جایگزین کنید.
 5. نشانگر روی ماژول برق هوشمند به صورت طبیعی چشمک می زند (برای 1 ثانیه روشن و برای 1 ثانیه تاریک)، اما نشانگر روی برد منبع تغذیه به طور طبیعی کار نمی کند.
 6. برد منبع تغذیه را تعویض کنید. اگر خطا همچنان حل نشده باقی ماند، ماژول برق هوشمند را دوباره جایگزین کنیم.
 7. VP1 را بررسی کنید. برد منبع تغذیه را تعویض کنید. اگر خطا همچنان حل نشده باقی ماند، ماژول برق هوشمند را دوباره جایگزین کنید.

کد خطا EP کولر گازی تی سی ال

علت ارور EP در کولر گازی تی سی ال: سوئیچ حرارتی در کولر گازی تی سی ال (در بالای کمپرسور) دچار خطا شده است و هشدار دهنده 13/8 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای EP در کولر گازی تی سی ال:

 1. موقعیت CN3 از سیم کشی سوئیچ حرارت بالای کمپرسور بر روی برد منبع تغذیه خارجی را بررسی کنید. اگر شل بود، دوباره آن را وارد کنید.
  هیچ سوئیچی در بالای کمپرسور وجود ندارد. جامپر اتصال کوتاه شده است.
 2. حرارت کمپرسور: حرارت خیلی بالا است و با بوی بد همراه است.
  سیم های U، V و W کمپرسور را بررسی کنید. توالی صحیح سیم کشی  U، V و W باید قرمز، سفید و آبی باشد. دوباره وصل کنید اگر نادرست باشد.
  فشار سیستم را بررسی کنید. فشار کم است. مبرد اضافه کنید تا اطمینان یابید که فشار سیستم طبیعی است.
  تهویه بیرونی را بررسی کنید و اینکه آیا مانعی وجود دارد که بر تهویه هوای کولر گازی تی سی ال تاثیر بگذارد.
  کولر گازی تی سی ال را مطابق با دستورالعمل کاربر نصب کنید و تضمین کنید که دریچه ورودی و خروجی هوا در اسپلیت بیرونی تی سی ال بدون اشکال است.
  اگر خطا پس از اتصال کوتاه حل شود، بدنه سوئیچ دما را جایگزین کنید.
 3. دمای کمپرسور: درجه حرارت بالا نیست. CN3 اتصال کوتاه شده است. اگر خطا پس از اتصال کوتاه رفع شده است، بدنه سوئیچ دما را تعویض کنید. اگر بعد از جایگزینی بدنه سوئیچ دما، خطا حل نشده باقی ماند، لطفاً برد منبع تغذیه خارجی را جایگزین کنید.

کد خطا EU کولر گازی تی سی ال

علت ارور EU در کولر گازی تی سی ال: سنسور ولتاژ در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 14/8 ثانیه فلش می زند.

رفع و تعمیر کد خطای  EU در کولر گازی تی سی ال:

 1. واحد مبدل ولتاژ V1: سیم های ارتباطی بین برد منبع تغذیه خارجی و ماژول برق هوشمند (CN5) را بررسی کنید.
  اگر بعد از اتصال خطا همچنان حل نشده باقی ماند، لطفا برد منبع تغذیه بیرونی را جایگزین کنید.
  اگر پس از تعویض برد منبع تغذیه بیرونی، خطا حل نشده باقی ماند، لطفاً ماژول برق هوشمند را جایگزین کنید.
 2. واحد اینورتر V2، V3، V4، V5، VP1، VP2 را بررسی کنید. اگر مشکل داشت، برد منبع تغذیه بیرونی را تعویض کنید.

 

کد خطا EH کولر گازی تی سی ال

علت ارور EH در کولر گازی تی سی ال: سنسور دمای ورودی در کولر گازی تی سی ال دچار خطا شده است و هشدار دهنده 15/8 ثانیه فلش می زند.

کدهای حفاظتی کولر گازی تی سی ال

عیب یابی کولر گازی تی سی ال برای تعمیرات آن ضروری و اجتناب ناپذیر است. با شناسایی کدهای حفاظتی کولر گازی تی سی ال سریعتر می توان اقدام به رفع علت خرابی و تعمیر آن کرد. کد حفاظتی و علت کد خطای حفاظتی کولر گازی تی سی ال برای هر کد شرح داده خواهد شد.

کد حفاظتی P1 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P1 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت اضافه ولتاژ/زیر ولتاژ در کولر گازی تی سی ال رخ می دهد و هشدار دهنده یک بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P2 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P2 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت از جریان بیش از حد در کولر گازی تی سی ال رخ می دهد و هشدار دهنده دو بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P4 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P4 در کولر گازی تی سی ال: محافظت در برابر حرارت بیش از حد خروجی رخ می دهد و هشدار دهنده چهار بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P5 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P5 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت از خنک کننده در حالت خنک کنندگی در کولر گازی تی سی ال رخ دهد و هشدار دهنده پنج بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P6 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P6 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت از گرمای بیش از حد در حالت خنک کنندگی در کولر گازی تی سی ال رخ دهد و هشدار دهنده شش بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P7 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P7 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت از گرمای بیش از حد در حالت گرمایش در کولر گازی تی سی ال رخ دهد و هشدار دهنده هفت بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P8 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P8 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت حرارت بیش از حد/ حرارت پایین بیرونی در کولر گازی تی سی ال رخ دهد و هشدار دهنده هشت بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P9 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P9 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت درایو (کنترل نرم افزاری) در کولر گازی تی سی ال رخ دهد و هشدار دهنده نه بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

کد حفاظتی P0 کولر گازی تی سی ال

علت کد حفاظتی P0 در کولر گازی تی سی ال: حفاظت از ماژول (کنترل سخت افزاری) در کولر گازی تی سی ال رخ دهد و هشدار دهنده ده بار در هر 8 ثانیه چشمک می زند.

هزینه تعمیر کولر گازی تی سی ال

قیمت تعمیر کولر گازی تعرفه مشخصی نداشته و با توجه به نوع قطعه و میزان خرابی آن، موقعیت مکانی، دستمزد تکنسین و … تعیین می شود.

 

مرکز تعمیر کولر گازی و پکیج ایرانیان سرویس

مرکز سرویس ایرانیان دارای بیش از ۱۱ سال سابقه درخشان و مفید در زمینه نصب، سرویس و تعمیرات انواع برندهای کولرگازی و پکیج های دیواری و به وسیله تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه موفق شده اند مشتریان زیادی را به خود جذب کنند.
چنانچه جهت نصب، سرویس و تعمیر اجاق گاز خود به دنبال افراد متخصص و قابل اعتماد هستید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید تا مهندسین ما در زمان تعیین شده به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی ایرانیان سرویس

ارائه دهنده کلیه خدمات تعمیر و سرویس انواع کولر گازی تی سی ال در تهران

 

جهت درخواست نیرو و اعزام فوری با ما تماس بگیرید

برگه‌ها

درخواست آنلاین تعمیرات

برندهای پکیج های دیواری که ایرانیان سرویس خدمات آن را ارائه می دهد:

 تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور

 تعمیر و سرویس پکیج بوتان

 تعمیر و سرویس پکیج گلدیران

 تعمیر و سرویس پکیج ایساتیس

 تعمیر و سرویس پکیج فرولی

 تعمیر و سرویس پکیج آریستون

 تعمیر و سرویس پکیج تاچی

 تعمیر و سرویس پکیج مرکوری

 تعمیر و سرویس پکیج بوش

 تعمیر و سرویس پکیج لورچ

 تعمیر و سرویس پکیج ایمرگاس

 تعمیر و سرویس پکیج بیتا

 تعمیر و سرویس پکیج والترو

 تعمیر و سرویس پکیج لامبرت

 تعمیر و سرویس پکیج باکسی

 تعمیر و سرویس پکیج نوتا

 تعمیر و سرویس پکیج ناوین

 تعمیر و سرویس پکیج دمراد

 تعمیر و سرویس پکیج اخگر

 

برندهای کولر گازی که ایرانیان سرویس خدمات آن را ارائه می دهد:

 تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی

 تعمیر و سرویس کولر گازی تراست

 تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ

 تعمیر و سرویس کولر گازی جنرال

 تعمیر و سرویس کولر گازی میتسوپیشی

 تعمیر و سرویس کولر گازی تی سی ال

 تعمیر و سرویس کولر گازی توشیبا

 تعمیر و سرویس کولر گازی هایر

 تعمیر و سرویس کولر گازی مک کوی

 تعمیر و سرویس کولر گازی اکسون

 تعمیر و سرویس کولر گازی تک وود

 تعمیر و سرویس کولر گازی هایسنس

 تعمیر و سرویس کولر گازی پاناسونیک

 تعمیر و سرویس کولر گازی گری

 تعمیر و سرویس کولر گازی لارس

 تعمیر و سرویس کولر گازی وستل

 تعمیر و سرویس کولر گازی لینکس

 تعمیر و سرویس کولر گازی جی ام

 تعمیر و سرویس کولر گازی هیتاچی

 تعمیر و سرویس کولر گازی کریر

 تعمیر و سرویس کولر گازی لارس

 تعمیر و سرویس کولر گازی وستل

 تعمیر و سرویس کولر گازی لینکس

 تعمیر و سرویس کولر گازی جی ام

 تعمیر و سرویس کولر گازی ترنش

Call Now Buttonتماس با ما